Vedeli ste napríklad, že anglické pomenovanie heeled patrí čižmám na podpätkoch? Nízke či vysoké, ihličky alebo hrubé podpätky, siahame po nich vždy, keď chceme byť sexy a elegantné. Krásne zvýrazňujú krivky našich nôh a kombinovať ich môžeme s úzkymi džínsami, elegantnými nohavicami, ako aj s krátkymi sukničkami.

ČIŽMY_1000x1000_1.jpg


Wide Calf je označenie, ktoré sa používa pri čižmách s rozšírenou lýtkovou časťou a lemom. Krásne sa hodia ženám s barokovejšími krivkami, ktoré chcú byť sexy a príťažlivé. Stačí, keď si k nim oblečú šaty strihu lahodiacemu krivkám a moderný kabát a určite z nich žiaden muž nespustí oči.

Keď sa povie rain, možno začnete šípiť, že tentoraz sa budeme točiť okolo daždivého počasia. Gumáky uzreli svetlo sveta už v roku 1800 a spočiatku ich nosili aristokrati, neskôr farmári a nakoniec vojaci. Dnes patria v rôznych prevedeniach, štýloch a farbách do šatníka každej praktickej ženy, ktorá chce mať v daždivom počasí nôžky v suchu a zároveň byť šik.

rain_collage.png


Shooties sú obľúbené členkové čižmičky, ktoré sú praktickým mixom topánok a klasických čižiem. Prechodíme v nich celú jeseň a dodávajú nám dievčenský šmrnc. Kombinovať ich môžete napríklad s džínsami a oversize svetrami či pončom.

77090648_3356679564372300_2363953689095307264_n.png

Pre všetky odvážne ženy sú tu čižmy, ktoré sa označujú aj cowboy. Napriek tomu, že si obľubu získali ešte v časoch, keď sa prériami preháňali prví kovboji, stále sú nadčasovo moderné a šik… Na jeseň ich môžete skombinovať s džínsami a flanelkou a so šálkou horúceho čaju si urobiť krásny večer na terase chaty.
 
Ďalší typ čižiem, ktorý by určite nemal chýbať v našom šatníku, sú šnurovacie lace up – ideálne pre všetky rebelky, ktoré dávajú prednosť sviežemu mladíckemu štýlu. Šik sú zladené s oversize kabátom a veľkými pestrými šálmi.

lace up.PNG

Nech už sa rozhodnete osviežiť svoj šatník ktorýmikoľvek trendy čižmičkami, skúste si pozrieť horúce novinky v CCC. S prehľadom určite nájdete tie správne, v ktorých si užijete krásy jesenného počasia.

Viac topánkových inšpirácií nájdete na www.ccc.eu/sk/ alebo v kamenných predajniach.

Zdroj foto: CCC shoes