Tenisky? Symbol štrajku

Hoci sa to zdá neuveriteľné, ženy si športovú obuv „vybojovali" spolu so štrajkujúcimi prepravcami. Pred štrajkom verejnej dopravy, ktorý v roku 1980 paralyzoval newyorské metro, bola predstava ženy v teniskách na verejnosti (mimo športovísk) neprípustná. Štrajk trval tri týždne. Vláda spočiatku na štrajkujúcich odborárov apelovala. Ako argument používala aj ženy, ktoré budú musieť chodiť do práce pešo a na opätkoch .

„Napokon to boli ženy, ktoré si v kostýmčekoch s teniskami na nohách vykračovali newyorskými ulicami a stali sa symbolom dopravného štrajku."

4.jpg

Právo obuť si čo chceš

Aj vďaka reakcii spoločnosti Reebook sa stali tenisky pre ženy rovnocennou voľbou. Spoločnosť ako prvá uviedla na trh univerzálny model v neutrálnej bielej farbe, ktorý mohli nosiť muži aj ženy. To, že prítomnosť tenisiek v ženskom šatníku už nikoho neprekvapí, je aj ich zásluha. A k freestylovej unisexovej klasike sa vracajú opäť.

„Prvé moderné tenisky určené pre ženy boli na trh uvedené v roku 1982 - niesli meno Reebook Freestyle. V najnovšej kolekcii sa spoločnosť rozhodla ku klasickému dizajnu vrátiť."

kolaz_reebok.png

Súčasným trendom je sloboda

Nadchádzajúca jarná sezóna so sebou prináša nové a odvážne kombinácie, rovnako ako možnosti spájať šport a „klasickú" ženskú módu. Ani ženská obuv nie je len o módnych trendoch. Stala sa spôsobom ako vyjadriť svoj názor, identitu, svoju osobitosť, ale aj individuálne vnímanie sveta.

„Jemné šaty, krátke šortky alebo street style? Rozhodnutie, s čím budete svoje tenisky nosiť je len na vás. Fantázii a odvahe sa medze nekladú."

  5.jpg


Ženy sa už neobliekajú podľa pravidiel a noriem, ale na ich každodenný odev má vplyv nálada, individuálny vkus, štýl či denný rozvrh.

K náročnému programu pohodlné tenisky, ktoré poskytujú mnohostranné využitie, patria. Stali sa pre nás rovnocenným, výrazným a originálnym doplnkom, tak ako lodičky. Nápadité inovácie v oblasti dizajnu a jednoduché farebné spektrum, návrat čistých línií či výrazná škála farieb. Tenisky sú v súčasnosti stelesnením slobodného života, sily a kreativity.

„Športová obuv prekonala minimalizmus a stala sa synonymom ženskej slobody."

kolaz_pink.png


Príďte sa obuť do Bory Mall!

Predajňa CCC , ktorú nájdete v nákupno-zábavnom centre Bory Mall , prichádza na trh s novou kolekciou Youngsters , ktorá je príkladom kreativity a nezávislosti. Kolekcia je určená predovšetkým mladým, ponúka farebnú sviežosť a odpovedá na túžbu po spontánnosti. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých prestížnych značiek ako Puma, Adidas, Reebok, Sketchers či mnohé iné.


Ak si sa dočítal až sem, určite sa ti zapáčia aj vychytávky a novinky, ktoré nájdeš na našom  FacebookuInstagrame. Takto ti nič neunikne a získaš prehľad zo zaujímavého sveta Bory Mall.