1. Motivujte dieťa do školy Komu by sa chcelo namiesto výletov, stanovania na dvore, či zábavy v aquaparku chodiť do školy a učiť sa počítať? Motivujte dieťa, že aj po prázdninách bude veselo. Nové krúžky, úžasná pani učiteľka a starí spolužiaci, ktorí budú s nadšením počúvať ostatné detské príhody. Ak nepomôže ani to, odmeňte ho za prvú jednotku drobnosťou, kúpte mu čokoládu alebo ho vezmite na wafle napríklad do La Maison des Waffles v Bory Mall.
2. Vyzbrojte ho školskými pomôckami Nie je to len tak, prísť do školy. Každý rok nové zošity, farbičky, perá či ceruzky - veď to poznáte. Ak by aj nejaké z minulého roka ostali, už dávno sú stratené pod posteľou alebo zabudnuté v školskej skrinke. Tip pre vás znie - myslite na to dopredu a nenakupujte tieto pomôcky v potravinách. Väčšinou sú tam drahšie a čas aj tak neušetríte, rady nakupujúcich siahajú až ku pečivu. Skúste to napríklad v TITI papiernictve v Boroch, kde môžete zároveň vyhrať skvelé detské ceny v súťaži.
3. Nakúpte školákovi jesenné oblečenie Deti rastú ako z vody, každý rok sú o čosi vyššie a potrebujú nové oblečenie. To však nie je vždy najlacnejšia záležitosť, preto vám poradíme - sledujte web Bory Mall, kde v kategórií ZĽAVY V OBCHODOCH nájdete info, kde sa dá nakúpiť lacnejšie. http://www.borymall.sk/sk/obchody/zlavy-v-obchodoch
4. Zapíšte si nové povinnosti
Máte zastrúhanú ceruzku? Tak poďme na to! Poznačte si nový rozvrh, všetky voľno-časové krúžky, ale aj povinné školské aktivity a nezabudnite na najbližšie rodičovské združenie. Nie je nič lepšie, ako mať všetko v notese alebo diári a predísť tak zbytočnému stresu. Urobte si v tom poriadok, skúste Google kalendár, poznámky v mobile a mamičky, milujúce vôňu papiera, zožeňte si klasický diár na napríklad v Panta Rhei.
5. Relaxujte


Na záver - oddýchnite si. Doprajte si šálku kvalitného zeleného čaju alebo čerstvo pomletej kávy a vychutnajte si pohľad na vaše krásne, šikovné dieťa. Veď v tom spočíva čaro života, v rodine, ktorá je pre vás všetkým.