Apropo, DIY? Stretli ste sa už s týmto pojmom? Mnohí z nás určite áno, ale určite je veľa ľudí, ktorým táto skratka veľa nehovorí. Čo znamená? DIY - z angličtiny „Do It Yourself!" - znamená „Urob si sám!" alebo „Vyrob si!". Je to oprava, úprava, či prerobenie predmetu vlastnou kreatívnou myšlienkou. A ak použijete materiály, či predmety, ktoré už doslúžili, poteší vás to ešte viac. Ich kreatívna resuscitácia vytvorí skvelý darček pre vašich blízkych, či užitočnú pomôcku do domácnosti.
Ak vlastníte pár šikovných rúk a máte chuť sa realizovať, môžete si vyrobiť napríklad zaujímavé črepníky. Populárne sú kvetináče oblepené maličkými kamienkami, lastúrami alebo mozaikou, tiež vyzdobené servítkovou technikou, oblepením látkou, špagátikom alebo jednoducho pomaľované farbou. Kreatívne inšpirácie do exteriéru ponúkajú staré nepotrebné gumáky, či ťažké kožené baganče alebo plastové fľaše, ale aj starý nepotrebný bicykel.


Foto: Hravo recyklovali hlavne malí výmyselníci. Ich výtvory ocenili návštevníci na špeciálnej
recyklo výstave
Kde jeden príbeh končí, druhý začína. A jeho tvorcom ste vy. Určite získate skvelý pocit, keď si vyrobíte sami, vlastným úsilím a kreatívnym prístupom zaujímavý výrobok. Na pravidelnej akcii Recyklujeme hravo! v Bory Mall sme vytvorili priestor pre tvorbu vlastných výrobkov malým aj veľkým výmyselníkom a kutilom. A ako to dopadlo? Skvelo!
Pripravili: Bory Mall Zdroj: 123RF