EN / SK
header
header

BLACK WEEK Pavelka

calendar

06. 11. 2023 - 12. 11. 2023

BLACK WEEK Pavelka

Využite zľavu -15%

 

Len tento týždeň získate vína z vinárstva Pavelka v zľave -15%.

Výhodnejšie už nenakúpite, vína Pavelka a dizajnové poháre a dekantery Riedel budú v zľave len do 12.11.2023.


Kto by nepoznal vinárstvo Pavelka, ich vína sú na Slovensku veľmi obľúbené. Pod Malými Karpatmi obhospodarujú viac ako päťdesiat hektárov.

Na čele vinárstva stojí vinár Milan Pavelka spolu so synom Michalom. V portfóliu nájdete tri kategórie vín Chateau Zumberg, Pavelka a barikové vína Paves.


Milan Pavelka: „Chateau Zumberg sú odrodové vína, pochádzajú výlučne z Pezinského rajónu a blízkeho okolia. Sú to typické malokarpatské svieže ovocné vína s kyselinkami. Okrem Iršai Oliver, ktorý je polosuchý.

Z červených vín sem patrí Frankovka Modrá a Svätovavrinecké, ktoré sú typické malokarpatské odrody a samozrejme Cabernet Sauvignon, ktorý sa pestuje všade vo svete. Všetky sú pekné zamatové vína s príjemnou dochuťou po čiernom bobuľovom ovocí.

Vína Pavelka sú vyrobené z našich eko vinohradov. Všetko sa to deje v K.Ú. Pezinok, sú to typické malokarpatské vína, niektoré s ovocným buketom, niektoré s minerálnou dochuťou, čo je typické pre Malé Karpaty. Viac, menej sú to všetko prívlastkové vína a neskoré zbery, alebo výbery z hrozna okrem Neronetu, ktorý je akostný.

Tieto vína sú určené pre náročných spotrebiteľov, ktorí majú radi suché vína. Tramín červený a Pálava sú aromatické a polosuché vína.

Do tretej kategórie barikových vín patrí PAVES biely, PAVES červený, prípadne vína, ktoré boli v nových barikových sudoch minimálne 1 rok.

 Patria sem aj iné odrody ako Alibernet, Cabernet Sauvignon, Dunaj, Frankovka modrá, ktoré sú vo fľaši s čiernou etiketou.“