EN / SK
OTVÁRACIE HODINY

Po - Pia

10:00 - 21:00

So - Ne

09:00 - 21:00

NÁJSŤ OBCHOD NA MAPE

CINEMAX

Vážení návštevníci, v Bory Mall nájdete najmodernejšie kino na Slovensku. Multikino CINEMAX BORY je vybavené 12 sálami vrátane IMAX sály. Nájdete v ňom tie najlepšie technológie, ktoré predstavujú skutočnú špičku vo svete kinozábavy. Viac informácií  o kine a program nájdete TU.


Zažite film tak ako nikdy predtým. Zažite IMAX.

Každá IMAX sála je navrhnutá tak, aby diváci mali pocit, že sa nachádzajú priamo v centre diania. Na rozdiel od väčšiny štandardných hľadísk sa diváci nachádzajú nielen bližšie ale aj v lepšej pozícii vo vzťahu k plátnu. Tento zjavný rozdiel predstavuje obrovské IMAX plátno - ktoré sa prakticky rozpína od podlahy k stropu a od jedného okraja po druhý. To bratislavské má šírku 23 metrov a výšku viac ako 13 metrov.

V IMAX sále máte dojem, akoby ste pozerali celkom iný film a vy tak môžete v každej jednej snímke vidieť stovky malých detailov. Obraz, ktorý má približne o 60 % vyšší jas a o 40 % väčší kontrast, vytvára krištáľovo čisté a realistické obrazy, ktoré divákom vyrážajú dych.

Ak skombinujete technológiu IMAX 3D projekcie s rozšíreným zorným poľom v IMAX sále, váš zážitok z 3D filmu bude oveľa intenzívnejší, ako v bežných sálach. Z plátna na vás totiž vyskakujú 3D obrazy (bytosti, aj neživé veci) a vy máte pocit, ako by vám dýchali priamo na tvár. Podstatou tejto technológie je využitie dvoch samostatných projektorov, ktoré simultánne odosielajú dva rozdielne obrazy na špeciálne striebrom pokryté plátno so zvýšenou odrazivosťou. IMAX 3D okuliare rozdelia obraz tak, aby ho obe oči - ľavé aj pravé - videli z rôzneho pohľadu. Mozog potom spojí oba tieto obrazy do jedného a vytvorí tak maximálne realistický 3D zážitok.


IMAX ponúka tri druhy filmov:

  • Hollywoodske blockbustery
  • Dokumentárne
  • Lokálne filmy


IMAX využíva vlastný patentovaný zvukový systém. Priestorový zvukový systém nXos2 prináša väčšiu silu a presnosť pre maximálnu hĺbku zvuku. Reproduktory poskytujú úplné pokrytie publika a vytvorenie väčšieho zvukového „ohniska", vďaka čomu je každé sedadlo v sále tým najlepším. Na rozdiel od štandardného priestorového zvuku, IMAX dokáže vytvoriť zvuk, ktorý zdanlivo vychádza z nejakého konkrétneho bodu v hľadisku. Každý reproduktor je laserovo upravený, aby poskytol zvuk tak presne, že by vedel trafiť stred terča na vzdialenosť až do 30 metrov. To znamená, že nielenže ste schopní počuť spadnúť špendlík na druhom konci miestnosti, ale dokonca budete vedieť, kam presne dopadol.


Zvukový systém Dolby Atmos

Precíťte každý zvukový detail. Filmová hudba, ľudia a všetky veci ožívajú v okúzľujúcom detaile a sú všade okolo vás - dokonca aj nad hlavou a vy máte pocit akoby ste boli naozaj vo vnútri príbehu.

Dolby Atmos má oproti klasickým moderným zvukovým systémom (Dolby Surround 5:1 a 7:1) niekoľko násobne viac zvukových kanálov, až 49:1. Kým bežný zvukový systém má jednotlivé polia nástenných reproduktorov akusticky rozdelené do dvoch alebo štyroch zón a každá zóna dostáva totožné audio informácie. V kine vybavenom systémom Dolby Atmos každý reproduktor tvorí samostatnú zónu, teda dostáva vlastnú zvukovú informáciu, čo umožňuje neporovnateľný zvukový zážitok.

D-BOX
Po zvuku a obraze, prichádza D-Box ako prirodzená evolúcia kina. Systém D-Box je jedným z najlepších na svete, a to najmä vďaka priamej komunikácii spoločnosti s filmovými štúdiami. Spoločne pripravujú snímku po snímke pohybové efekty (MFX) do každého D-Box filmu, aby sa pohyb sedadiel 4-tého rozmeru dokonale zladil s obrazom na plátne a zvukom z reproduktorov. Každé sedadlo je napojené priamo na server projektora, aby priamo do sedadla smeroval dokonalý signál.

4K PROJEKCIA

Moderné kino je spojené s pixelmi - množstvom drobných štvorčekov, ktoré vytvárajú dokonalý obraz, ako ho v kine vnímame. Celosvetovo je kino štandard nastavený na formát 2K, CINEMAX BORY posúva hranice opäť o niečo ďalej, až ku 4K. To znamená, že obraz je tvorený 4096 pixelmi na šírku a 2160 pixelmi na výšku, čo predstavuje súhrnne neuveriteľných 8,8 milióna pixelov. Vďaka tomu bude obraz dvakrát detailnejší a filmový fanúšik bude vtiahnutý do deja viac ako kedykoľvek predtým.

VIP lounge

Luxusné sedenie spojené s možnosťou objednať si čokoľvek z nášho portfólia priamo na kreslo vo VIP lounge. Návštevník si iba na tablete vedľa sedadla vyberie, na čo má chuť a čašník mu to donesie priamo do sály. Nadštandardné kreslá VIP sú širšie, disponujú väčším sedákom a vďaka ich polohovateľnosti nebude žiadny problém vystrieť si nohy pre maximálne pohodlie, ktoré ponúka až o 90 cm väčší priestor ako v bežných kinách. VIP má aj svoju vstupnú zónu i kaviareň. Táto je určená len pre divákov, ktorí si kúpili vstupenku do VIP lounge, aby čakanie na film bolo čo najpríjemnejšie. V nej bude plne k dispozícii náš personál a rozšírený sortiment, kde nebudú chýbať ani kvalitnejšie nealkoholické aj alkoholické nápoje, rôzne druhy snackov, ale aj štandardná ponuka kina.


Premium Plus
V siedmich z celkovo dvanástich sál sa nachádza spolu 75 Premium PLUS sedadiel, ktoré Vám poskytnú skvelý komfort a ešte viac priestoru. Tieto kreslá sú farebne odlíšené od základných, sú umiestnené v tom najlepšom zornom uhle a tiež majú zvýšené opierky hlavy, aby ste sa cítili ako vo vatičke.