EN / SK
header
header

Súťaž o balíček Domin & Kušický

calendar

07. 01. 2023 - 10. 02. 2023

Súťaž o balíček Domin & Kušický 

Vyhrajte 5 vín a krásne darčeky

Zapojte sa do súťaže o BIO balíček zo slovenského vinárstva Domin & Kušický. Výherný balíček obsahuje mikinu, ponožky, vývrtku s logom Domin & Kušický a 5 BIO vín - Chardonnay, Pinot blanc, Tramín červerný, Pinot noir, Cabernet Sauvignon. Do súťaže sa zapojíte kúpou akéhokoľvek vína Domin & Kušický počas trvania súťaže do 10.2.2023 v našej vínotéke WinePlanet. 

Šanca vyhrať je vysoká, výherca bude vyžrebovaný 13.2.2023.


Rodinné BIO vinárstvo


NATURAL víno Domin a Kušický bolo prvé certifikované Bio vinárstvo na Slovensku. Vína produkujú už takmer tridsať rokov. Za jeho vznikom stál charizmatický Ján Domin, ktorý sa aktívne podieľal na rozvoji vinárstva až do roku 2017. Jeho cieľom bolo vytvoriť terroir vína, víno s dušou a zdieľať ich s dobrými ľuďmi. To ide ruka v ruke s čistým prostredím, bez náznaku chémie a pesimizmu. Pri pestovaní viniča a výrobe vína hľadal harmóniu, eleganciu. BIO pre neho nebola marketingová nálepka, ale nutnosť. Dnes vinárstvo NATURAL VÍNO Domin & Kušický vedie jeho dcéra Diana s manželom Tiborom.

Vinice ležiace vo Veľkom Krtíši a jeho okolí tvoria základ vinárstva. Obhospodarujú hon Viničky nad mestom Veľký Krtíš o rozlohe 20 ha, hon Pustatina v katastri obce Dolné Plachtince o výmere 10 ha, hon Katovka v extraviláne obce Modrý Kameň a 5 ha viníc a hon Husárka v obci Vinica na ploche 5 ha. Všetky nesú označenie a číslo certifikácie Bio.