EN / SK
header
header

Ochutnajte Španielsko -20%

calendar

01. 10. 2023 - 15. 10. 2023

Ochutnajte Španielsko

-20% na vína El Coto a Museum

 

Ochutnajte špičkové španielske vína z oblasti La Rioja a Cigales. Do 15.10. nájdete v našej vínotéke WinePlanet popredných producentov El Coto a Finca Museum v zľave 20%.


El Coto je najväčším pestovateľom v oblasti Rioja. El Coto sa úspešne presadzuje v segmente hodnotných vín z apelácie s ohľadom na cenu. Vinárstvo vzniklo v roku 1970 a sústreďuje sa na výrobu kvalitných vín.

V pivniciach vinárstva leží viac ako 74 000 barikových sudov a každý rok sa vymieňajú. El Coto vlastní 730 ha vinohradov, najviac v oblasti Rioja Alavesa. Vína sú rozdelené do kategórií: El Coto, Coto de Imaz, Coto Mayor, 875M a Coto Real. Vína s charakterom oblasti a s jeleňom na etikete patria k tomu najlepšiemu zo Španielska.


Finca Museum bolo založené v roku 1999 a patrí pod Barón de Ley. Ide o prvý projekt skupiny mimo D.O.Ca Rioja. Vízia za týmto novým úsilím bolo pokračovať vo výrobe kvalitných vín vynikajúcej kvality. Po rokoch hľadania našlo vinárstvo ideálne miesto v oblasti Cigales. Kamenisté pôdy s nízkym organickým materiálom a vplyv kontinentálneho podnebia s prudkými zmenami teplôt, ponúkajú ideálne podmienky vyrábať jedinečné červené vína s vlastnou osobitosťou.

Ružové víno Las Muras a červené La Renacida pochádzajú zo starých vinohradov z oblasti Cigales a sú vyrobené v limitovanom množstve.