EN / SK
header
header

ART WEEKS

calendar

10. 06. 2022 - 03. 07. 2022

Ponorte sa do sveta umenia!

Od 10. júna až do 3. júla vám ponúkneme multimediálnu výstavu šitú na mieru - priamo pre vás. Po celom nákupnom centre sa predstavia poprední umelci a ich diela, ktoré sú doslova zážitkom a pastvou pre oči.

Tešiť sa môžete na interaktívne inštalácie, fotogenické objekty, vizuálne ilúzie. Poriadnu dávku farieb si užijete v ateliéri maliarky Hula, ktorá sa venuje abstraktnej a portrétovej maľbe. Chýbať nebude ani výtvarník Aleš Vojtášek. Svetom digitálneho umenia vás prevedie Ondrej Rudavský a sochár Jakub Trajter vám ukáže nové možnosti práce s kovom. V tvorbe Jozefa Stančíka budete cítiť jeho záľubu v prírode, vo filmoch a hudbe, ktoré rád pretavuje do svojich diel. Veľkým pútačom budú paradoxne malé miniatúrne svety od Alexa Zelinu a jeho projektu Zelina World.

Po nákupnej pasáži však toho uvidíte omnoho viac a dokonca aj na miestach, ktoré by ste vôbec nečakali. Nehovoriac o dielach, na ktoré len tak nezabudnete. Videli ste už niekedy miešačku, ktorá sa točí a vyzerá ako disko guľa? Zblízka si budeme môcť obzrieť život výťahu. Inštalácia v ňom vám ukáže, ako dýcha možno na prvý pohľad pre nás ničím zaujímavý mechanizmus.